Zahradnická inspirace na víkend

Před námi je další slunečný víkend, který určitě spousta z nás stráví na zahrádkách nebo balkonech a tak jsem se rozhodla podělit o svoje oblíbené blogy a jeden televizní pořad, jak jinak než o zahradničení. 

Mojí největší inspirací a v poslední době naprostou závislostí je pořad z tvorby BBC Gardeners’ World. Běží už 50 let (!) a je to prostě bomba. Vysílá se každý týden a celé epizody najdete na Youtube. V každém díle nás Monty Don provází svojí vlastní úžasnou  zahradou a tím, co je v ní potřeba aktuálně dělat. Od jarního prořezávání keřů a stromů, přes pěstování zeleniny, úpravu květinových záhonů, až po tipy na víkendové práce. V každém díle tvůrci také navštěvují ty nejkrásnější a nejnápaditější zahrady po celé Anglii a dozvíte se spoustu tipů k pěstování toho či onoho.

Další inspirativní stálicí, kterou sleduji několik let, je You Grow Girl. Gaily Trail založila svoje stránky, aby se podělila o zkušenosti se zahradničením ve městě, na malém prostoru a s omezeným rozpočtem. Hodně propaguje organické pěstování, napsala několik knížek a pokud máte k dispozici malou zahrádku nebo balkon, neměli byste její stránky za žádnou cenu vynechat.

Zajímavé články a tipy najdete i na Balcony Garden Web, opět hlavně pro ty, kdo zahradničí na malém prostoru.

Z českých blogů pravidelně čtu Pěstuj zeleninu. Jak už název napovídá, dozvíte se tu všechno, co potřebujete vědět o pěstování zeleniny, a to od založení záhonu až po zpracování výpěstků. Články jsou navíc krásně čtivě napsané a doplněné o hezké fotky, takže se může stát, že tu nějakou hodinu strávíte:-)

Spoustu užitečných rad na pěstování i využití všeho možného najdete i na stránkách Petra zahradničí.

Moc ráda mám taky Deník zahrady. Prostřednictvím nádherných fotografií sledujeme vývoj a renovaci původně hodně zanedbané staré zahrady, ze které se postupně vyloupla opravdová kráska. Už jsem se nemoha dočkat další seźony.

 

Tak to byla šestice mých zahradnických inspirací, pokud máte tipy na nějaké další zajímavé stránky s touto tématikou, sem s nimi!

 

Leave a Reply