DIY vonné svíčky s esenciálními oleji

Jako velká milovnice Yankee Candles jsem už hrozně dlouho chtěla vyzkoušet domácí výrobu vonných svíček. Je to strašně jednoduché a výsledek absolutně předčil očekávání. Nešetřila jsem esenciálními oleji, takže opravdu nádherně a silně voní a svíčky z rostlinného vosku s přírodními vůněmi jsou navíc zdravější a ekologičtější variantou k parafínu. Vyzkoušejte je taky! 

IMG_3168

Suroviny

 • sojový nebo jiný rostlinný vosk, eventuálně včelí vosk
 • oblíbený esenciální olej nebo jejich směs – já zkombinovala levanduli a citronovou trávu
 • skleničky
 • bavlněné knoty
 • hrnec a miska na vodní lázeň
 • naběračka
 • špejle nebo kolíčky na zajištění knotu
IMG_3151
Připravíme si vodní lázeň – na dno kastrůlku nalijeme několik cm vody, dovnitř umístíme menší hrnec nebo misku tak, aby vosk nebyl v kontaktu přímo se sporákem
IMG_3164
Pomalu na mírný stupeň zahříváme a promícháváme vosk, až se úplně rozpustí

 

IMG_3157
Do rozpuštěného vosku vmícháme esenciální oleje – na 100ml vosku doporučuji minimálně 2-3ml, aby svíčky opravdu krásně voněly. S koncentrací můžete experimentovat a zkusit třeba až 10% vonné esence.
IMG_3161
Vosk opatrně nalijeme do skleniček.
IMG_3163
Knot uchytíme ve svislé poloze – použít můžete špejle nebo třeba kolíček na prádlo.
IMG_3165
Svíčky necháme vychladnout a je hotovo.

5 komentářů: „DIY vonné svíčky s esenciálními oleji

 1. Dobrý den,
  prosím Vás, můžete mi doporučit nějakou značku esenciálních olejů? Po zaplálení mi svíčka nikdy nevoní 🙁 Děkuji.
  Bára

  1. Dobrý den, používám značky Yellow&Blue a Phytos, dají se sehnat ve větší lahvičce. Zkuste dát oleje víc. Svíčku mám vypotřebovanou zatím jen z půlky a pořád voní krásně.

 2. Dobrý den, u zmíněných svíček Yankee Candles, jaké preferujete? Máte nějaké oblíbené vůně? Jinak návod je to povedený, jako vždy platí, že když si člověk něco vyrobí sám, má z toho větší radost (pokud se to povede :D), než ze zakoupených věcí. Já to ocením hlavně u dárků, pokud dostanu něco s čím si dal člověk práci, tak to většinou ani nepoužiju a jen si to vystavím.

  1. Moc děkuji za komentář, mám od nich nejraději Vanilla Cupcake a Cinnamon Stick. Nejvíc svíček doma spálíme během podzimu a zimy a to mám ráda tyhle sladké vůně. Musím taky vyzkoušet namíchat nějakou tuhle sladkou kombinaci, zatím jsem vyráběla jen levanduli s citronovou trávou:)

Leave a Reply