“Jungle pot”

Zase jsem si jednou pootřebovala udělat radost a vybrakovala zahradnictví! Tentokrát jsem výjimečně nekoupila nic na balkon, ale do obýváku.Líbí se mi hodně nádoby tvořené několika typy rostlin, vypadá to, myslím si, mnohem zajímavěji než klasicky jedna rostlina v jednom květináči. A ušetří se spoustu místa. Je jen potřeba vybrat květiny s víceméně podobnými nároky na péči a dostatečně velkou nádobu, nebo počítat s tím, že až povyrostou, tak je buď budete pravidelně redukovat a prostříhávat, nebo zase rozesadíte.

Na svoje “aranžmá” jsem si vybrala čtyři nenáročné pokojovky: krásnou růžovou Guzmánii, fialové Anthurium, Philonendron a Asplenium. Chtěla jsem, aby to mělo takový ten svěží “jungle look.”

IMG_5205

IMG_5206

Použila jsem samozavlažovací květináč (jsem líná a na zálivku občas zapomenu) a běžný propustný substrát pro pokojové rostliny.  Rostliny jsem sesadila poměrně hustě k sobě, ale květináč je dostatečně hluboký, takže prostor pro kořeny mají. Venku pěstuji obdobným způsobem květiny už léta a daří se jim skvěle.

IMG_5210

img_5214.jpg

Výsledkem je mini kousek džungle v tónech zelené, růžové a bílé. Philodendron, až se trošku rozroste, bude krásně přepadávat k zemi a vytvoří tak zajímavý efekt. Uvidím, jak se bude květinám takhle pospolu dařit, ale při pravidelné péči by to neměl být problém. A jelikož budu muset zase po nějaké době přesadit svoje stávající pokojovky, už se mi v hlavě rodí spousta různých kombinací, které bych z nich mohla udělat. Jen to bude chtít velké květináče…hodně velkých květináčů… 😀

 

Leave a Reply