DIY vlasový gel z lněných semínek

Na tenhle DIY zázrak jsem narazila úplnou náhodou, když jsem z nudy procházela tutoriály na péči o kudrnaté vlasy. Jelikož jsem taky majitelkou problematické kudrnaté hřívy a recept obsahoval jen 2(!) položky, musela jsem to okamžitě vyzkoušet. A výsledek naprosto předčil všechna očekávání. Moje vlasy jsou od přírody hodně kudrnaté a suché, čemuž moc nepomáhám pravidelným světlým melírem. Klasické stylingové přípravky většinou kudrnaté vlasy vysušují a složení je někdy lepší ani nečíst. Že existuje něco přírodního, po čem budu mít hedvábně hebké prstýnky a nebudu potřebovat ani kapku tužidla, to mi znělo jako utopie. Ale je to tak. Netuším, jak to funguje na jiných typech vlasů, ale kudrnkám doporučuji všemi deseti. Lněná semínka navíc obsahují spoustu vitaminů, nenasycených mastných kyselin a dalších prospěšných látek, které o vlasy pečují.

Postup nemůže být jednodušší. Potřebujeme jen 1/4 hrnku lněných semínek a 2 hrnky vody.
Než vše přivedete k varu, odeženete pokud možno domácí mazlíčky…
Semínka při vaření hodně napění, mícháme je na mírném plameni, až dosáhneme konzistence řídkého gelu. Trvá to jen pár minut.
Tohle je ta správná konzistence. Vypadá to trochu nechutně, ale fakt to za to stojí 🙂
Obsah necháme trochu vychladnout a zcedíme přes plátýnko nebo (nepoužitou!) silonovou ponožku. Do směsi můžeme zamíchat několik kapek esenciálního oleje s oblíbenou vůní nebo navíc vitamín E, který poslouží jako konzervant i extra výživa. Ale není to potřeba.

A takhle vypadá finální produkt. Má hodně slizovitou konzistenci, ale na vlasech vůbec nelepí a krásně se nanáší.
A tady jsou moje lokýnky, gel jsem použila na umyté, ještě mokré vlasy a nechala volně uschnout.

Leave a Reply